Nieregularne miesiączki. Czy można je uregulować?

Mam 26 lat, staram się zajść w ciążę, lecz nie mogę. Mam nieregularne miesiączki, co 40 dni i dłużej. Robiłam sobie badania hormonalne i wyniki wyszły dobrze. Pod nosem pojawiają mi się ciemniejące włosy, na piersiach też zaczynają się pojawiać.
Na badaniu usg wyszło że mam jakieś pęcherzyki na jajnikach o wielkości najmniejsze 9mm a największe 13mm. Robiłam sobie usg na wyliczanie owulacji i okazało się, że jej nie mam. Dostałam ostatnio zastrzyk na owulację, który miał mi pomóc zajść w ciążę, lecz nie pomogło. Miesiączki moje trwają po 5-6-7 dni i są bardzo obfite.
Proszę o pomoc, co mam dalej robić?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie wiem jakie badania poziomów hormonów Pani robiła i w którym momencie cyklu, dlatego taka informacja o ich dobrym wyniku niewiele mi mówi.

Nadmierne owłosienie i liczne, niewielkie pęcherzyki na jajnikach są cechami charakterystycznymi dla PCOS. Powinna się Pani udać do dobrego ginekologa-endokrynologa w celu postawienia dokładnej diagnozy i rozpoczęcia leczenia, mającego na celu ułatwienie czy też umożliwienie zajścia w ciążę. Niestety przy PCOS jest ono utrudnione, a sama ciąża wiążę się z wyższym ryzykiem jej utraty.

Pozdrawiam serdecznie!