Nieregularne miesiączki i endometrium

Mam 30 lat nigdy nie byłam w ciąży. Mam nieregularny okres, a od 1,5roku obfity okres ze skrzepami, czasami i 2-3 miesiące nie mam okresu. Często dostaję plamień o brązowej barwie. Ostatnio okres miałam 4 paźdz. a od wczoraj dostałam plamienia. Czy to coś poważnego? Czy to może być endometrioza lub rak? Dodam ze 2 dni temu byłam u ginekologa czekam na wyniki cytologi, i wyszło mi na USG ze mam endometrium 13.2 mm.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Pani objawy mogą sugerować jakieś zaburzenia hormonalne. Jeśli chodzi o grubość endometrium to może być to norma w zależności od fazy cyklu, w której było wykonywane badanie. Sugeruję poczekanie na wynik cytologii i wraz z wynikiem zgłoszenie się do ginekologa lub ginekologa-endokrynologa.