Nieregularne miesiączki i endometrium
Mam 30 lat nigdy nie byłam w ciąży. Mam nieregularny okres, a od 1,5roku obfity okres ze skrzepami, czasami i 2-3 miesiące nie mam okresu. Często dostaję plamień o brązowej barwie. Ostatnio okres miałam 4 paźdz. a od wczoraj dostałam plamienia. Czy to coś poważnego? Czy to może być endometrioza lub rak? Dodam ze 2 dni temu byłam u ginekologa czekam na wyniki cytologi, i wyszło mi na USG ze mam endometrium 13.2 mm.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Bartosz Małek
66 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Pani objawy mogą sugerować jakieś zaburzenia hormonalne. Jeśli chodzi o grubość endometrium to może być to norma w zależności od fazy cyklu, w której było wykonywane badanie. Sugeruję poczekanie na wynik cytologii i wraz z wynikiem zgłoszenie się do ginekologa lub ginekologa-endokrynologa.