Nieregularne miesiączki i wahania poziomu TSH

witam,staramy się z narzeczonym od roku o dziecko i jak na razie bez efektów,leczę się od 3lat na niedoczynność tarczycy i ostatnio moje badania TSH się strasznie waha 0,12miesiąc później 0,64 a ostatnio 6,08(badania robione co miesiąc)przyjmuje Euthyrox 100,moje cykle miesiączkowe są strasznie nieregularne 30-40dni.Zastanawiamy się co może być przyczyną niepowodzenia.Ciężko jest wyliczyć dni płodne.Badania ginekologiczne jest ok.Proszę o pomoc-marta

Powinna Pani jeszcze raz wszystko przeanalizować ze swoim endokrynologiem (nie ginekologiem-endokrynologiem). Stan tarczycy jest bardzo ważny zarówno dla regularności cykli jak i dla zachodzenia w ciążę i stanu ciąży. Przy planowaniu ciąży TSH o wartościach 0.12-0.64 jest ok, zaś wynik 6.08 jest bardzo nieprawidłowy. Małe przypomnienie - oznaczenie TSH wykonuje się z rannego pobrania krwi, w tym dniu nie przyjmuje się tabletki z hormonem tarczycy - dopiero po pobraniu krwi. Może warto, przed ponowną konsultacją wykonać komplet badań, np. TSH, fT4, fT3, ATPO, p/w p/peroksydazie tarczycowej, PRL, USG tarczycy.