Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieregularne miesiączki i wzdęty brzuch

Witam, mam 26 lat.od zawsze mam problemy z nieregularnymi miesiączkami.kiedyś leczyłam się bo mam zaburzenia hormonów.po leczeniu zaszłam w ciążę.lekarz niedawno powiedział mi,że można wyregulować cykle tylko tabl.antykoncepcyjnymi lub nie robić z tym nic.czy to prawda?jak brałam tabl.było ok jak przestałam okres spóźnia mi się za każdym razem nie raz nawet miesiąc.przed i po okresie mam brzuch jak napompowany,wydęty.czy to normalne?czy zawsze już będę mieć takie zaburzenia?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Wskazania do nacięcia krocza podczas porodu

Witam serdecznie,
Rzeczywiście stałe przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych jest najskuteczniejszą metodą walki z zaburzeniami hormonalnymi. Trudno mi wypowiadać się na temat tego, czy zawsze będą dokuczały Pani opisane objawy, do tego potrzeba badania poziomu poszczególnych hormonów i określenia z jaką jednostką chorobową mamy do czynienia. Jeśli nieregularne cykle i uczucie wzdęcia powodują u Pani znaczny dyskomfort warto, zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego rozważyć regulację cyklów własnie tabletkami hormonalnymi.
Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Wskazane ponowne wykonanie profilu hormonalnego, ustalenie rozpoznania
i przyczyn nieregularnych miesiączek a następnie dobranie indywidualnego leczenia.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy