Nieregularne miesiączki od początku krwawienia

Witam! Mam 15 lat, pierwsza miesiączkę dostałam 3 lata temu. Do tej pory nie są one regularne. Czasami są także bardzo skąpe a krew ma brązowy kolor. Czy to jest normalne w moim wieku? Proszę o pomoc.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Powinna się Pani zgłosić do ginekologa na konsultację. Po 3 latach od pierwszej miesiączki, powinny one być już regularne, o porównywalnym stopniu krwawienia w każdym cyklu.
Jest to jednak bardzo indywidualny proces i dopiero po badaniu klinicznym i dokładnie zebranym z Panią wywiadzie dotyczącym miesiączek, będzie możliwa ocena czy jest to fizjologia czy patologia w Pani przypadku.