Nieregularne miesiączki po porodzie - czy to przez karmienie piersią?

Witam, mam 21 lat i urodzilam dziecko 8 miesięcy temu. Karmię synka cały czas piersią i to dość często i będę karmić jeszcze przez rok (mam nadzieję). Od 4 miesiąca dostałam normalny okres i pojawiał się co miesiac, ale w różnym czasie, a od jakichś 2 miesięcy mam brązowe plamienia trwające nawet miesiąc. Teraz dostałam 3 tygodnie temu i mam nadal…

Czy to przez karmienie piersią, czy może udać się do ginekologa?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Wizyta u lekarza jak najbardziej jest wskazana, po to by wykluczyć organiczne przyczyny plamienia, np. nadżerkę szyjki macicy czy też polip.

Najprawdopodobniej jest ono jednak spowodowane grą hormonalną, jaka ma miejsce w Pani organizmie w czasie karmienia piersią. W takim wypadku nie należy się niepokoić - sytuacja unormuje się po zakończeniu laktacji.

Pozdrawiam serdecznie!