Nieregularne miesiączki u 12-latki

Witam. Mam 12 lat. 12 marcadostałam pierwsza miesiączkę. I do dziś mam nieregularne . Zwykle okres mam co 15 - max 22 dni . Ostatni okres miałam 17.07 i trwał 7 dni a nigdy nie miałam tak długiego okresu . I tak do dziś nie mam okresu tylko przelotne małe brązowe plamienia . Co mi jest?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W twoim wieku menstruacja może być nieregularna. Wynika to najczęściej z wahań hormonalnych. Jeżeli sytuacja będzie trwała tak dalej zgłoś się do ginekologa. Ze względu na wiek pamiętaj iż musisz iść tam z rodzicem tzn np mamą.