Nieregularne miesiączki u 17-latki

Witam.

Mam 17 lat, jestem dziewczyną. Od 2-uch lat współżyje. Od tego czasu NIGDY nie miałam regularnej miesiączki.

Witam.

Mam 17 lat, jestem dziewczyną. Od 2-uch lat współżyje. Od tego czasu NIGDY nie miałam regularnej miesiączki.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nieregularne miesiączki w tak długim okresie czasu wskazują na zaburzenia hormonalne w Pani organizmie (może to być na przykład hiperprolaktynemia). Proponuję udać się do ginekologa, który zleci badanie poziomu hormonów z krwi oraz przeprowadzi badanie ginekologiczne w celu dokładnej diagnozy i ewentualnego rozpoczęcia leczenia. Jednakże warto wiedzieć, że przez pierwsze dwa lata od pierwszej miesiączki cykle mogą być nieregularne. Jeśli od pierwszej miesiączki nie minął jeszcze długi okres, to niewykluczone że Pani układ hormonalny po prostu jeszcze do końca nie dojrzał.

Pozdrawiam serdecznie!