Nieregularne miesiączki u 24-latki a szanse na ciążę

Witam! Mam 24 Lata 168 cm wzrostu,120 kg wagi. Od dwóch lat mam nieregularne miesiączki a praktycznie całkiem zanikła, czy to moze być coś bardzo poważnego?i czy bede mogła zajśc w ciąze?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taka waga oznacza iż mamy do czynienia ze znaczną otyłością. Brak okresu może w tym przypadku wynikać ze zbyt dużej ilości estrogenów, które produkowane w tkance tłuszczowej. Wskazana jest konsultacja z ginekologiem/endokrynologiem.