Nieregularne zażywanie tabletek antykoncepcyjnych a ochrona przed zapłodnieniem

Witam!Niedawno zaczęłam brać tabletki NarayaPlus. Jestem w ostatnim tygodniu ich stosowania. Początkowo zdarzało mi się brać niedokładnie tzn. 10- 20 min później, raz wzięłam 2h po czasie. Wiem, że to nieodpowiedzialne, ale w trakcie kolokwium nie mogłam. W 3 tyg zaczęłam plamić, wiem , że tak się zdarza na początku, zresztą mój ginekolog też mnie uprzedzał, żebym się nie przejmowała. Po 7 dniach przeszło.czy takie przesuwanie o 10 - 40 min coś zmienia? Na jaki margines można sobie pozwolić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Tego typu margines błędu podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych nie wpływa na skuteczność i ochronę przed ciążą.