Nieregularny ból jąder i odbytu oraz zaparcia
Witam. Przez ostatnie 2-3 tygodnie odczuwałem nieregularny ból jąder połączony z cierpnięciem/mrowieniem, który obecnie się nasilił. Od kilku dni boli mnie także odbyt oraz jego okolice (są czerwone i pieką). Mam przy tym problemy z wypróżnianiem, wrażenie jednego wielkiego zaparcia. Dodam, że nie towarzyszy mi ból przy oddawaniu moczu ani przy dotykaniu jąder. Dzisiaj odwiedziłem urologa, który stwierdził, że nic nie widzi i zlecił USG. Nie wiem nawet do jakiego lekarza się z tym udać.

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Witam, tego rodzaju bóle jąder występują często u młodych mężczyzn i ich podłoże jest zazwyczaj czynnościowe, częściowo psychogenne.... Zazwyczaj po pewnym czasie ustępują samoistnie, bez śladu. Leczenia nie ma... Należy jednakże oczywiście wykluczyć inne choroby dające bóle okolicy jąder (stany zapalne dróg nasiennych, guz jądra, zapalenie najądrza). Powinien to uczynić Pański urolog. Jeśli nie stwierdzi żadnej z tych przyczyn - należy uzbroić się w cierpliwość, zdystansować się od "problemu" i czekać na ustąpienie dolegliwości. Powinien Pan być zbadany przez urologa przez odbyt dla wykluczenia bądź potwierdzenia ew. zapalenia prostaty. Ból odbytu i okolic powinien być badany i leczony przez chirurga-proktologa. .Pozdrawiam RH