Nieregularny, nieostroodgraniczony obsz. o podwyższonej IS w sekwencjach TIRM i T2 zależnej
MRI miednicy Macica nieco przemieszczona na lewo.W obrębie szyjki torbiel śr. 10mm.W obrębie przymacicza lewego nieregularny, nieostroodgraniczony obsz. o podwyższonej IS w sekwencjach TIRM i T2 zależnej ulegający wzmocnieniu kontrast. Powyższy obszar przylega do bocznej ściany pochwy ( zmiana naciekowa zapalna)Cech uform. ropnia nie stwierdza się. Czy w tym stanie może byc podwyższony wynik kalprotektyny marker zapalny jelit 215ug/g (n. 0-50 ug/g).Czy ten wynik może miec związ. z Niesp. Z. Jel

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Małgorzata Panek
65 poziom zaufania
Zmiana może być związana z Nieswoistym zapaleniem jelit, jednak bez obejrzenia MRi nie mogę powiedzieć jednoznacznie. Proszę udać się z wynikami badania do lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam