Nieregularny okres. Czy to możliwe, że jestem w ciąży?

Mam 25 lat, urodziłam córkę 29 listopada 2009r. Nie karmiłam jej w ogóle piersią. Od tamtej pory moja miesiączka zaczęła się regulować. Moje dziecko skończyło 8 miesięcy, a moje miesiączki występowały zwykle pod koniec miesiąca 26-28 dnia.

Z tego co pamiętam, ostatnio to bardzo się zdziwiłam, gdyż w lipcu dostałam okres ok. 12-15. Zwykle był pod koniec miesiąca. Potem z mężem kochaliśmy się 10 sierpnia z prezerwatywą, ale na początku mój mąż kilka razy włożył go bez, ale nie doszedł. Teraz jest 15 sierpnia, a ja nie mam okresu.

Boję się, że jestem w ciąży, czy to możliwe?

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Nie powinno się kierować tym, czy miesiączka była pod koniec miesiąca, czy nie, ale ilością dni w cyklu. Ponieważ, np. zakładając, że cykl trwa 28 dni, to każdego miesiąca będzie innego dnia wypadał. Dlatego też jest za mało danych, czy były dni płodne, czy nie.

Na podstawie Pani opisu, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo małe, ale nie można powiedzieć, że żadne. Dlatego w związku z wątpliwościami najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie testu ciążowego.

Serdecznie pozdrawiam!