Nieregularny okres i nadżerka a brązowe plamienia

mam 23lata okres mam nieregularny co 14,21,35 dni .niedawno wykryto u mnie nadżerkę 2 stopnia.chciałabym dodać że plamie od stycznia tego roku i nie są to plamienia tylko po stosunku bo też przeradzają się zamiast miesiączki.ostatnią normalną miesiączkę miałam6 lipca reszta była to plamienie zawsze koloru brązowego utrzymuje się kilka dni. proszę o radę
23 LAT ponad rok temu

Czym jest endometrioza?

Witam serdecznie,
Nieregularne plamienia o różnym nasileniu najprawdopodobniej wynikają z obecności nadżerki. Cykl menstruacyjny powinien uregulować się po wyleczeniu zmiany. Konieczne będzie również wykonanie aktualnego badania cytologicznego. Proszę zgłosić się do ginekologa w celu wybrania optymalnego sposobu leczenia nadżerki.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Wskazane dwie diagnostyki: stanu zapalnego szyjki macicy kiedy była wykonana cytologia. Być może wskazana jest kolposkopia, oraz diagnostyka zaburzeń hormonalnych-nieregularne miesiączki.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty