Nieregularny okres i pęcherzyki na jajnikach a starania się o dziecko

Witam. Mam 23 lata i od pierwszej miesiączki nigdy nie była ona regularna. Miałam robione usg na którym wyszło że mam liczne pęcherzyki na jajnikach. Moim objawom towarzyszy również otyłość. Od roku staram się o dziecko ze skutkiem niestety żadnym. Byłam na wizycie u pani ginekolog niestety ona zaproponowała mi leczenie poprzez środki antykoncepcyjne, nie zgodziłam sie na co poleciła mi kontrolowanie pomiędzy 12a 14 dnim cyklu. Miesiączkę mam średnio co 2-3 miesięcy. Bardzo proszę o pomoc!

L Radomyski