Nieregularny okres w wieku 19 lat

Witam. mam 19 lat i od 15 roku życia miesiaczkuje, niestety moj okres jest nieregularny, dostaje go co dwa czasem co trzy miesiace. fakt że czasem mam stresujace sytuacje ale boje się ze to coś powaznego że od 4 lat jeszcze się nie uregulował

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Za nieregularne menstruację odpowiedzialnych może być wiele czynników i chorób. Najczęściej są to wahania hormonalne, jednak nie można na tym etapie wykluczyć innych chorób ginekologicznych np PCOS a także endokrynologicznych np. problemy z tarczycą. Konieczna będzie wizyta u ginekologa.