Nieregularny pęcherzyk ciążowy czy to wyrok?

Witam,
jestem po drugim IUI w 11 dpo (sprawdzane po IUI) wyszedł mi pozytywny test ciążowy oraz beta 60. W 14 dpo beta wynosił 373. W 18 dpo byłam u lekarza, który wykonał USG. Na USG było widoczna jedynie w prawym rogu macicy (mam delikatnie dwurożną) struktura o wielkości 6mm o kształcie gwiazdy (nie regularne kółeczko a pofalowana powierzchnia).
Lekarz powiedział, że być może nie jest to pęcherzyk ciążowy a (i tu padło jakieś określenie na a..... ale nie pamiętam). Moje pytania są następujące: 1. Czy w takim okresie po owulacji i becie możliwe jest, że to nie był jeszcze pęcherzyk ciążowy? 2. Czy jeżeli to był pęcherzyk ma szansę się "wygładzić" i jakie są rokowania z takim pęcherzykiem?
Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Pęcherzyk ciążowy powinien być możliwy do uwidocznienia w jamie macicy przy stężeniu betaHCG co najmniej 1000-1500 mIU/ml. Możliwe, że w momencie wykonywania USG nie osiągnęła Pani jeszcze tego pułapu- wskazywałoby to raczej, że oglądana przez Państwa struktura nie była pęcherzykiem. Nie wiemy tego jednak na pewno, ponieważ ostatnie badanie krwi było wykonywane 4 dni przed USG. Najlepiej rokuje okrągły lub owalny kształt, ale nie ma powodów do paniki- nierzadko takie nieregularne z początku pęcherzyki rozwijają się w zupełnie prawidłową ciążę.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!