Nierówne źrenice

Od ok. 6 miesięcy mam nierówne źrenice. Jedna jest większa od drugiej. Kiedyś miałem wadę wzroku, którą leczyłem. Dziś byłem u okulisty i Pani doktor stwierdziła, że powinienem zgłosić się do neurologa - dodam, że nie przeprowadziła żadnych badań. Proszę o pomoc w tej sprawie.

Zgadzam się, że konieczne będzie badanie neurologiczne, gdyż przyczyną nierównych źrenic mogą być zmiany w mózgowiu, ale należy koniecznie przeprowadzić badanie okulistyczne: ostrość wzroku, ciśnienie, badanie przedniego i tylnego odcinka oka, badanie reakcji źrenic na światło, ocena dwojenia, badanie pól widzenia.