Nierówności w odbycie rok po leczeniu szczeliny odbytu

mam problem związany z odbytem:błam leczona na szczelinę rok temu a teraz wyczuwam w odbycie jakieś nierówności,mam uczucie szczypania przy wypróżnianiu,drugi problem to na finiszu ciąży pojawił się guzek bolący ,proktolog stwierdził ,ze jest to hemoroid przepisał maść robioną i DiH ,natomiast teraz byłam u drugiego proktologa,który stwierdził,że na pewno to nie był hemoroid tylko stan zapalny przerośniętego fałdu brzeżnego odbytu -kto ma rację?również powiedział że na szczelinę nie stosuje się maści selkoseryl

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie bez oceny wizualnej. Niemniej jednak opis sugeruję chorobę hemoroidalną.