Nieśmiałość w gronie znajomych

Witam . Moj problem polega na tym ze jestem strasznie cichy i nie śmiały głownie w gronie znajomych czuje sie jakbym nie znał ich wogule , wszyscy sobie rozmawiają a ja siedzę cicho jakby mnie tam nie było jak mnie sie ktoś zapyta i jest nagła cisza nie potrafię z nim normalnie porozmawiac powiem ze dwa zdania i tyle nie wiem od dluzjeszgo czasu mam taki problem . Tak samo mam jak jestem sam z kolega coś mi mowi a ja nie potrafię dłużej z nim porozmawiać .

Witam
Pana problem zapewne jest wynikiem przeżytej przez Pana
przykrej sytuacji i związanego z nią stresu.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia
sposobu rozwiązania problemu jest konsultacja z psychologiem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie, ewentualnie
podjąć terapię to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Przedstawił Pan mało informacji na swój temat, które byłyby potrzebne do skutecznej pomocy. Czy ten stan wycofania z relacji, nawet z najbliższymi przyjaciółmi nastąpił z wyniku jakiegoś zdarzenia, innego Pana problemu, który absorbuje myśli czy też przez całe życie miał Pan trudności i czuł się nieswojo w kontaktach ze znajomymi? Czy ten stan stan wycofania pojawia się w tylko w kontakcie z rówieśnikami czy również w gronie rodziny ? Warto byłoby wspólnie z psychologiem przyjrzeć się jakie myśli i emocje hamują Pana przed wejściem w relację? Z przedstawionego pytania wynika, że ten stan ostatnio męczy Pana i ogranicza radość z życia. Warto więc z kimś o tym pogadać.

Witam Pana. W Pana opisie zwraca mi uwagę, że doświadczany przez Pana problem dotyczy sytuacji społecznych (pojawia się w kontaktach z ludźmi). Ze swojej natury jesteśmy istotami społecznymi (stadnymi). Bycie z innymi powoduje, że nasze poczucie bezpieczeństwa wzrasta. Tak się dzieje, jeśli w naszym życiu nie mamy negatywnych doświadczeń w tym zakresie. Jednak jeśli w relacjach, które są dla nas ważne mają miejsce nieprzyjemne (a nawet traumatyczne) doświadczenia wówczas kontakt z innymi będzie przez nas postrzegany jako zabierający nam poczucie bezpieczeństwa (czyli odwrotnie do naturalnej sytuacji). Jeśli moja hipoteza jest prawdziwa proszę zgłosić się do bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam!

Czytając Pański opis chciałbym zadać Panu pytanie, skąd uczucie, że Pan nie zna znajomych? Czy obawia się Pan czegoś? Czy w przeszłości wystąpiła jakaś sytuacja, która spowodowała takie myślenie?

Polecam starać się przezwyciężyć trudność, przy wsparciu psychologicznym lub też w grupach umożliwiających trening zdolności interpersonalnych.

Pozdrawiam!