Niespokojny sen dziecka - co robić?

Mój syn ma rok, a budzi się w nocy nawet 4 razy!!! Co mam zrobić, żeby on przespał mi całą noc? Ma już 4 zęby na górze i na dole też ma 4. On nigdy się tak nie budził jak był młodszy, dopiero gdy skończył 7 miesięcy. Chodzi spać ok. 22. Cały dzień biega, dużo je i nie wiem naprawdę co mu jest. Pomóżcie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Pani dziecko rośnie, rozwija się zmieniając przy tym swoje potrzeby oraz sposoby ich realizacji i sygnalizowania. Bardzo szkoda, że nie wspomina Pani co dziecko robi w nocy: czy chce się bawić, czy zagaduje Panią, domaga się kontaktu, czy jest płaczliwe, kręci się, nie może spać - wybudza się i ma trudności z ponownym uśnięciem choć tego chce. Opisanie zachowania w nocy jest ważne, ponieważ ułatwi to postawienie diagnozy. Najprawdopodobniej dziecko po prostu domaga się aktywności  i kontaktu, i wówczas najlepiej jest to przeczekać, odsypiać w miarę możliwości zarwane noce, uzbroć się w cierpliwość, ponieważ takie zachowanie jest wpisane w rozwój.

Pozdrawiam