Niespokojny sen u córki

Witam, mam 25 lat i dwutygodniową córeczkę. Na początku nie było problemu ze spaniem. Mała je regularnie, myślę że się najada (karmienie trwa dość długo, zazwyczaj ok. 1,5 h ze względu, że nagminne zasypie przy piersi i muszę ją pobudzać). Od kilku dni jej ostatnia godzina snu jest strasznie niespokojna, przeciąga się, pręży się, jakby popłakuje i troszkę 'charczy', mruczy, ale to wszystko dzieje się przez sen. Martwi mnie to, a poza tym w ten sposób 'okrada' mnie ze snu i w dzień jestem nieprzytomna. Być może panikuję, ale wydaje mi się, że u 2-tygodniowego niemowlaka takie silne przeciąganie się nie jest całkiem naturalne. Proszę o pomoc.

Witam:)

Domyślam się, że jest Pani zmęczona i niepewna w postępowaniu z dzieckiem:) Przede wszystkim najlepiej skontaktować się z pediatrą albo położną, która zapewne jeszcze przychodzi na wizyty domowe. Pojękiwanie maluszka i kręcenie się może mieć wiele przyczyn np. kolki, wywołane pokarmem, podrażnienia skóry, alergie. Zachęcam do rozmowy z lekarzem ponieważ bez obserwacji dziecka i mając niewiele danych na jego temat trudno podać konkretne rozwiązanie:)

Pozdrawiam