Niestabilność emocjonalna u partnera

Witam. Moj partner jest niestabilny emocjonalnie. Przez dwa miesiące jest idealnie a nagle jest odrzucenie mojej osoby,nieodbieranie tel i zachowania odwrotne do dtych co byly.Wiem ze w rodzinie jest osoba w jakis sposob chora psychicznie a moj partner juz dlugo nie leczyl dystymii.czy to jest powazniejsze niz depresja czy w czasie gdy on nie chce ze mna rozmawiać ja powinnam przeczekac ten okres?jak mu pomóc?boje sie ze juz sie nigdy nie odezwie bo beda wyrzuty sumienia ze tak mnie traktuje

Dzień dobry,

Być może wystarczy uczciwa rozmowa z partnerem, a być może podjęcie psychoterapii pary. Ważne, żeby Pani sama się zastanowiła - czy taki związek jest dla Pani satysfakcjonujący i czego Pani oczekuje od partnera.

Dzień dobry, zachęcam do szczerej rozmowy z partnerem w której opowie pani jak się czuje kiedy oddala się od pani, być może sesja u terapeuty pracującego z parami będzie pomocna. Pozdrawiam.