Niesymetryczne obniżenie tarczy międzykręgowych i skolioza w wyniku RTG kręgosłupa

Mój chłopak miał wykonany rtg kręgosłupa,ponieważ często bolal go kregosłup tuż nad pośladkami.Z badania wyszło:zwyrodnione zmiany wytwórcze na krawędziach trzonów kręgów,niesymetryczne obniżenie tarczy miedzykręgowych,lewostronna skolioza.Czy mogę prosić o wyjaśnienie tego badania?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na istnienie zmian zwyrodnieniowych oraz przeciążeniowych. Przeważnie wystarczające jest leczenie nieoperacyjne polegające na stosowaniu kinezyterapii (ćwiczeń rehabilitacyjnych), fizykoterapii (zabiegów np. krioterapia, TENS, jonoforeza), leków przeciwbólowych i niesterydowych przeciwzapalnych (NLPZ), stosowaniu sznurówek ortopedycznych itp.