Nietrawienie papryki w układzie pokarmowym

Zauważyłem, że po spożyciu papryki słodkiej lub ostrej chili, żołądek jej nie trawi, tylko skórki niejako przelatują przez system trawienny. I są obecne w kale w całości. Czy to wskazuje na coś poważnego? Na co to może wskazywać?

Milena Lubowicz

Zdarza się, że nie wszystko jest trawione przez nasz układ pokarmowy, w szczególności dotyczy to niektórych części roślin. Jeżeli nie ma Pan żadnych innych objawów, to nie ma powodu do niepokoju.
Pozdrawiam