Nietrzymanie moczu i niekontrolowane uwalnianie gazów

Jestem niepełnosprawny z czterokonczynowym niedodowladem, przeważa jacyś prawej strony. Od 10 lat mam problemy z jelitami i trzymaniem moczu a w ostatnim roku wszystko się pogorszylo. Do toalety muszę chodzić co godzinę a gazy nie kontrolnie się uwalniają. Oprócz dolegliwości fizycznych mam wadę wymowy co mnie eliminuje aby zwrócić się w tej sprawie do specjalisty, proszę mi pomoc.

WItam. Po pierwsze niestety nie napisał Pan jaka jest przyczyna niedowładu. Na pewno konsultacja z neurologiem byłaby konieczna, i Pana trudności z mówieniem nie powinny stanowić żadnego ograniczenia w dostępie do specjalisty! Zawsze może Pan poprosić o pomoc choćby personel przychodni w rejestracji, czy po prostu napisać informację na kartce. Jeśli chodzi o doraźne działania to modyfikacja diety, stosowanie preparatów bakterii kwasu mlekowego (Lacidofil, Biotyk) oraz espumisanu mogą pomóc