Nietypowe sine wypryski

Witam! Mam 19 lat, od trzech lat jestem pod stałą opieką dermatologa, z różnymi skutkami leczenia. Dodam, że nie mam jakichś strasznych zmian trądzikowych, jednak chciałabym, żeby wszystko było w porządku. W tamtym roku zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne Yasminelle. Wtedy, na okres około ośmiu miesięcy, mój problem ze skórą zniknął. Właściwie został "uśpiony". Po około dwóch miesiącach od odstawienia antykoncepcji hormonalnej problem powrócił. Liczyłam się z tym, bo wiem, że antykoncepcja hormonalna "wywraca organizm do góry nogami". Mój dermatolog właściwie nie zwraca uwagi na wywiad ze mną, nie bierze pod uwagę moich informacji, które jak myślę są istotne. Wypisuje mi kolejne drogie maści - trochę goją zmiany, ale to walka z wiatrakami. Ostatnio na linii szczęki i na bokach twarzy przy policzkach pojawiły się wykwity o sinym kolorze, nie mają typowego środka, tak jak to bywa przy krostach. Są bolące, jakby podbiegnięte krwią, co daje właśnie siny kolor. Po 7-9 dniach wchłaniają się pozostawiając po sobie ślad w postaci sinobladej blizny. Takie wykwity na szczęście pojawiają się pojedynczo. Mam nadzieję, że to się nie zmieni. Myślę jednak, że mają mało wspólnego z typowym trądzikiem - z moich obserwacji wynika, że są to chyba zmiany o podłożu androgennym, niestety. Próbowałam to zasugerować mojemu dermatologowi, ale każda moja sugestia kończy się uwagą, że zbyt bardzo neguję kompetencje dermatologa... Dlatego też postanowiłam napisać tutaj. Liczę na odpowiedź i dobrą radę.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Aleksandra Katarzyńska
26 poziom zaufania

Szanowna Pani!

Analizując lokalizację zmian na skórze oraz efekt, jaki przyniosło stosowanie Yasminelle, skłaniałabym się rzeczywiście w kierunku szerszej diagnostyki hormonalnej u Pani i leczenia przyczyny trądziku. Proszę udać się do lekarza ginekologa-endokrynologa i przedstawić mu swoją historię choroby oraz zapytać o celowość wykonania profilu hormonalnego – m.in. poziom LH, FSH, testosteronu, progesteronu, prolaktyny. Warto również sprawdzić poziom hormonów tarczycy. W zależności od wyników badań hormonalnych lekarz podejmie decyzję o dalszym postępowaniu.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty