Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nietypowy problem - ból przy "urodzeniu" kamienia

Witam. Mam nietypowe pytanie. Jakiś czas temu dowiedziałam się, że mam kamienie nerkowe - pół centymetra. Słyszałam, że taki kamień można "urodzić". Czy to jest ból porównywalny w ogóle z prawdziwym porodem? Pozdrawiam, Julia ze Śląska

ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Lek. Monika Szafarowska
25 poziom zaufania

Witam.

Dość powszechne jest porównywanie bólu, pojawiającego się w kolce nerkowej (w czasie przemieszczania się złogu do moczowodu lub do cewki moczowej) do bólów porodowych. Klasycznie ból w kolce nerkowej zlokalizowany jest w okolicy lędźwiowej i promieniuje w kierunku spojenia łonowego, wewnętrznej powierzchni ud. W przypadku zablokowania cewki moczowej przez kamień, ból jest najsilniejszy w okolicy nadłonowej. Rzeczywiście, są to bardzo silne bóle, jednak proszę pamiętać, iż ich odczuwanie zależy indywidualnie od każdego człowieka. W medycynie stosuje się jedynie bardzo subiektywne skale oceny nasilenia bólu. To, co dla jednego pacjenta jest bólem nie do zniesienia, dla innego jest już tylko silnym bólem.

Pozdrawiam serdecznie!

Rezydent w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej w Wojskowym Instytucie Medycznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy