Nieustające bóle jelit i podbrzusza

Witam. Od jakiś kilku miesięcy ci często dokuczał mu ból jelit jakby coś je gniotło i skręcało. Ustępowało po oddaniu stolca który przeważnie był w formie biegunki. Często też występowało klucie po lewej stronie czasem zaraz pod lewym żebrem, czasem na wysokości lub poniżej pepka również po lewej stronie. Nie raz również bolała prawa strona pod zebrami. Ostatnio to pojawia się rzadko jednak sporadycznie pojawia się ból pod lewym zebrem. Dodam że jest u mnie podejrzenie nerwicy.

Witam,
w związku z opisywanymi przez Panią objawami ważne aby poddała się Pani stosownej diagnostyce. Jeśli badania, które zlecą lekarze nie wykażą żadnych przyczyn somatycznych, wówczas warto również rozważyć podłoże psychogenne. Zdarza się bowiem tak, że trudności w radzeniu sobie ze stresem, nadmiernym napięciem, czy doświadczanie podwyższonego lęku mogą powodować odczuwanie somatycznych dolegliwości. Wówczas ważne jest skorzystanie z pomocy specjalistów tj. psychiatra i/lub psychoterapeuta.
Jeśli chciałaby Pani dowiedzieć się więcej na temat zaburzeń lekowych, które mogą być podstawą doświadczanych dolegliwości zapraszam na naszego bloga http://poznacsiebie.pl
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka

Pierwszy krok to badania lekarskie. W następnej kolejności - jeśli "nic nie wyjdzie" - warto pomyśleć o konsultacji psychologicznej.
pozdrawiam Panią, RG