Nieustanna krytyka podczas separacji z partnerem

Witam! Mam 28 lat. Jestem obecnie w chwilowej separacji z partnerem. Od najbliższych mi osób ciągle słyszę słowa krytyki. Coraz bardziej tracę chęć do życia i częściej myślę o własnej śmierci. Co robić, bo wiara w siebie już dawno została zniszczona. Pomóżcie!

Witam,
Aby odbudować wiarę w siebie proponuję podjąć terapię w trakcie której będzie Pani pracować nad swoimi schematami osobowościowymi oraz negatywnymi przekonaniami na temat własnej osoby. Człowiek jest wartością samą w sobie, nie określa jej partner czy też jego krytyka!
Pozdrawiam
Aleksandra Tyszka

Pisze Pani o tym, że przeżywa Pani bardzo trudny czas, w którym czuje się Pani zniechęcona, przygnębiona, towarzyszą Pani myśli związane z własną śmiercią. Pisze Pani o separacji z partnerem (nie pisze Pani z jakiego powodu zdecydowaliście się Państwo - lub jedno z Was - na to świadome oddalenie). Ważne jest dla mnie to co Pani pisze "od najbliższych mi osób słyszę słowa krytyki". Czy Pani wie czego dotyczy ta krytyka? Czy jest Pani skłonna się z nimi zgodzić, czy tez zupełnie nie rozumie Pani o co chodzi najbliższym? Myślę, że warto rozważyć wizytę u psychoterapeuty, który mógłby być dla Pani pomocny w znalezieniu siły do życia.
Pozdrawiam

Dobry wieczór,
Opisuje Pani sytuację podwójnie obciążającą. Separacja sama w sobie stanowi dużą zmianę w życiu, zachwianie równowagi i poczucie bezpieczeństwa. Jednocześnie wspomina Pani o krytyce ze strony bliskich. Przypuszczam, że w takich okolicznościach uczucie osamotnienia i niemożności poradzenia sobie jest dominujące.
Sugerowałabym konsultację z psychologiem i rozważenie podjęcia terapii. Terapeuta udzieli Pani wsparcia, pozwoli odzyskać kontrolę nad własnym życiem i przekonaniami, jednocześnie zasugeruje obszary do dalszej pracy.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska

Dzień dobry, nie pisze pani co oznacza chwilowa separacja z partnerem, oraz czego dotyczy krytyka ze strony najbliższych. Jeżeli taka sytuacja utrzymuje się od dłuższego czasu zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą. Pozdrawiam.