Nieustanna myśl o odchudzaniu u 23-latki

Nazywam sie kasia mam 23lata moj problem polega na tym ze waze45kg a nadal uwazam ze jestem za gruba i chce sie nadal odchudzac i brac tabletki na odchudzanie .niewiem czy chodzilam do psychologa i psychiatry ale nie pomoglo mi nadal chce byc chudsza pomyslicie ze jestem chora ze bylam u psychiatry ale nie potfafir sobie sama z tym poradzic prosze pomozcie pozdrawiam kasia.

Dzień dobry,

Proszę udać się do psychoterapeuty i podjąć leczenie w formie ambulatoryjnej.
Może Pani również rozważyć leczenie na oddziale szpitalnym, specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania (np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie, IPiN w Warszawie).

Szanowna Pani,

nie podała Pani swojego wzrostu więc nie można ustalić, czy rzeczywiście ma Pani niedowagę i jaką. Jeśli jednak wskazuje na to wskaźnik BMI lub Pani waga jest prawidłowa a czuje Pani mimo to przymus dalszego chudnięcia, wówczas istnieje duże ryzyko uszczerbku na zdrowiu oraz wikłanie się w zaburzenia jedzenia. Należy to skonsultować z psychologiem.

Specjalizujemy się w diagnostyce i pomocy przy zaburzeniach odżywiania zarówno w Poznaniu, jak i online. W razie pytań zapraszam do kontaktu,

Anna Szostak, www.ctzo.org