Nieustanne napięcie, problemy w nawiązywaniu relacji i natrętne myśli a depresja

Co mi jest? Czy to jest depresja?-Napięcie w otoczeniu innych osob, przychodzace zle mysli - jakby echo moich reakcji slownych z przeszlosci wobec roznych niemilych zdarzen, teraz powracaja przy kazdej niemal sytuacji, nie moge zapanowac nad tymi myslami, totalny dyskomfort w nawiazywaniu relacji, nieustanne napiecia, napiecia poznawcze... prosze o podpowiedz.

Dzień dobry,

Diagnozowanie Pana trudności może mieć miejsce wyłącznie w kontakcie osobistym. Stąd namawiam na konsultację u psychoterapeuty i/lub lekarza psychiatry, którzy będą również w stanie zaproponować najlepszą metodę leczenia (psychoterapia i/lub farmakoterapia).

Dzień dobry!

Proszę osobiście skonsultować się z psychologiem, konieczna jest dłuższa rozmowa, osobisty kontakt, zebranie większej ilości informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych.
Może Pan zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!