Nieustanne odczuwanie lęku i nerwica natręctw

Witam jestem bardzo przestraszony od jakiegoś 1,5 roku mam różnego rodzaju tiki zaczęło się to od monotonnego sprawdzania żeczy np czy kran jest wyłączony potem dziwne mruczenie które moge kontrolować ale czuję dyskomfort teraz ruszam barkami i marszczę czoło mam 18 lat czy to może być coś groźnego czy po prostu muszę przestać to robić na siłę może by mi się udało czy ta choroba może się pogłębić do np głośnego wyzywania czy coś czy będzie się utrzymywać co mi jest???

Proszę udać się do lekarza psychiatry i opowiedzieć o swoich dolegliwościach. Internet to nie jest dobre miejsce do stawiania diagnoz, nawet jeżeli objawy układają się w jakiś zespół. Być może to jest nerwica, ale to musi potwierdzić albo wykluczyć lekarz i zaplanować dalsze postępowanie (leki, psychoterapia). Z pewnością objawy nie ustąpią samoistnie, dlatego proszę nie zwlekać i udać się na konsultację. Być może lekarz nie będzie od razu przepisywał leków, ale da czas na obserwację Pana stanu - dobra i rzetelna diagnoza jest poprzedzona badaniem, wywiadem biograficznym, opisem objawów. Zachęcam do kontaktu z lekarzem.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza