Nieustanne uczucie pełnego pęcherza

Witam, mam problem z pęcherzem , mianiwicie mam uczucie pełnego pęcherza .Zanim oddam mocz muszę chwile posiedzieć na toalecie , a po wyjsciu mam wrażenie , że znowu chce mi się sikać ....proszę o rade co to może być, czy to cos poważnego i czy domowe leczenie wystarczy? Pozdrawiam Ania
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry.
W większości przypadków taki stan jest spowodowany przebytym zapaleniem dolnych dróg moczowych, powstaje wtedy w pęcherzu stan podrażnienia odczuwany jako uczucie pełnego pęcherza i tak jak pisze Pani po wyjściu z toalety obecne jest uczucie ponownej chęci oddania moczu..Ale nie zawsze tak jest, być może źle opróżnia Pani pęcherz moczowy.W zakresie możliwości lekarza rodzinnego jest wykluczenie( i ewentualne leczenie) infekcji w układzie moczowym i wykonanie badania ultrasonograficznego z oceną pęcherza moczowego i zalegania moczu po mikcji oraz rozpoczęcie odpowiedniej terapii.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty