Nieustanny lęk o dziecko

Od paru miesięcy mam niesamowity lęk o dziecko,o to ,że zachoruje,że umrze. Wiem,że to nienormalne,ciągle mi niedobrze. Szukam mu chorób. Zaczeło się od autyzmu,ktory został wykluczony,neurolog nic nie stwierdził, potem znalazłam mu guzka na kręgosłupie którego nie było, a teraz jak widzę,że chodzi na palcach panikuje,że ma stwardnienie rozsiane. Jestem w rozsypce,mój lęk o niego jest tak ogromny,że czasem wymiotuję. Boję się,że zachoruje.Obserwuje go wnikliwie i szukam anomalii. Co mam robić?

Dzień dobry,

Dla dobra i dziecka, i swojego - proszę udać się na konsultacje do psychoterapeuty, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Witam Panią!
Problem jaki Pani opisuje dotyczy lęku o zdrowie dziecka, ale ma to także bezpośredni związek z Pani psychiką i funkcjonowaniem. Ponieważ portal internetowy ma liczne ograniczenia zachęcam aby w sprawie doświadczanych wątpliwości skontaktować się i spróbować porozmawiać z psychoterapeutą. Proszę Pamiętać, że taki specjalista zobowiązany jest do zaufania poufności odnoszącej się do spraw i trudności pacjenta. Myślę, ze dzięki takiej rozmowie będzie Pani w stanie zyskać wiedzę na temat własnej sytuacji oraz zdarzeń jakich Pani doświadcza. Psychoterapia pomoże uporać się z silnym lękiem, którego Pani doświadcza i przywróci równowagę psychiczną.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Karmazyn