Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 5 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieuzasadniony lęk i stres oraz nasilający się brak motywacji jako objawy depresji

Od pewnego czasu odczuwam nasilający się brak motywacji, brak radości z życia, dawniej śmiałam się bardzo często, aktualnie nie jestem w stanie przypomnieć sobie kiedy szczerze coś sprawiło mi radość. Bardzo dużo śpię, mimo to jestem cały czas zmęczona. Często odczuwam nieuzasadniony lęk i stres, czuję, że jestem beznadziejna i niepotrzebna moim bliskim. Czy to objawy depresji?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Zaburzenia lękowe

Dzień dobry,

Diagnozowanie Pani trudności może mieć miejsce wyłącznie w kontakcie osobistym z lekarzem psychiatrą. Stąd namawiam na osobistą wizytę u psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy zaproponują również stosowne leczenie. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego.

0

Witam,
opisane przez Panią objawy nie składają się jeszcze na obraz depresji w sensie klinicznym, ale jeśli obniżony nastrój utrzymuje się kilka tygodni warto, by skonsultować to ze specjalistą. Służę pomocą w moim gabinecie.
Pozdrawiam

0

Dzień dobry. Z opisu Pani objawów wynika, że mogą to być objawy depresji, jednak należy to sprawdzić. Po pierwsze należy wykluczyć przyczyny czysto medyczne. Jeżeli Pani objawy utrzymują się co najmniej kilka tygodni - proszę skonsultować się z lekarzem i przeprowadzić podstawowe badania. Następnie zachęcam do kontaktu z psychologiem w celu dalszej diagnozy. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy