Niewidoczny zarodek i pęcherzyk 11,5 mm

Witam. ostatnia miesiaczke mialam od 5-10 pazdziernika. Martwie sie bo lekarz stwierdzil ze 11.5 mm pecherzyka to malo jak na ten czas i ze nie wie czy cos z ztego bedzie bo nie widac zarodka. Martwie sie bo jedna ciaze juz poronilam...

Lek. Marta Jaruchowska

Rzeczywiscie z zatrzymania miesiaczki jest to juz ciaza , ktoras powinna wygladac w USG inaczej, powinien byc zarodek i czynnosc serca. Trzeba spokojnie poczekac, zrobic powtórne USG i HCG i ostatecznie zobaczyc czy ciaza rozwija sie prawidlowo czy nie. Zawsze jednak istnieje prawdopodobienstwo, ze jest to ciaz mniejsza niz zatrzymania miesiaczki, stad spokojnie prosze czekac i udac na wyznaczona kontrole do swojego lekarza prowadzacego.