Niewidoczny zarodek w 4. tygodniu ciąży

Witam, Według badania usg robionego przez lekarza w tamtą środę byłam w 4 tyg i 5 dniu...bylo widać tylko pęcherzyk i żółtko...Teraz mam wizyte w środe i czy bedzie widac juz zarodek?Lekarz poinformował mnie że może to być puste jajo:(robilam bhcg najpierw 975,5 za 2 dni juz 2167,2 tydzien temu w poniedzialek...ostatnia miesiaczka 23 sierpien

Lek. Marta Jaruchowska

Przy takim poziomie HCG powinien być już widoczny zarodek i nawet czynność serca. W 4-5 tyg ciąży jest zdecydowanie za wcześnie żeby było widać zarodek a tym bardziej czynność serca . Ciąża może być mniejsza niż wychodzi z ostatniej miesiączki , wzrost HCG jest prawidłowy. Może być oczywiście tak jak mówi PAni lekarz, dlatego niezbędne jest powtórzenie badania USG.