Niewielka osteofitoza przednich i bocznych krawędzi trzonów w środkowym i dolnym odcinku kręgosłupa piersiowego
MR kręgosłupa piersiowego: obniżenie sygnału w obrazach T2 zależnych oraz obniżenie wysokości krążka międzykręgowego Th4-Th5 i Th6-Th7-zmiany dehydratacyjno-degeneracyjne krążków.Guzek Schmorla trzonu Th8 i Th9. Niewielka osteofitoza przednich i bocznych krawędzi trzonów w środkowym i dolnym odcinku kręgosłupa piersiowego.Stan po chorobie Scheuermanna,zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa piersiowego. Czy w tym przypadku mogę starać się o orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon