Niewielka prawoboczna skolioza piersiowa

Witam , bardzo proszę o interpretację wyników. Badanie wykonano w sekwencji TSE, TFE w obrazach T1 , T2 zaleznych. Niewielka prawoboczna skolioza piersiowa. Naczyniak trzonu Th4.Wysokość trzonów kręgów w normie.Guzki Schmorla od Th10 do Th12.Na poziomie Th1-Th2 dwuboczna wypuklina krążka wraz z nawarstwieniami krawędziowymi modeluje worek oponowy i zwęża oba otwory m-k.Po stronie prawej dochodzi do konfliktu z korzeniem nerwowym w otworze m-k.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na współistnienie patologii o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym wynikających z nadmiernej eksploatacji kręgosłupa. Ucisk na struktury nerwowe w tym worek oponowy może powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe w kończynach dolnych lub nawet w wyższych partiach ciała. Najczęściej oprócz bólu pojawiają się drętwienia, zaburzenia czucia i parestezje. Konieczna jest w tym przypadku konsultacja z neurochirurgiem