Niewielka prawowypukła skolioza lędźwiowa z zaznaczoną rotacją kręgów wzdłuż długiej osi kręgosłupa
Co oznacza opis zdj. rtg kręgosłupa L-S? Mam 18 lat rok temu miałam rehabilitację z powodu zbyt małych odstępów między kręgami. Nadal odczuwam ból, a o to ostatnie prześwietlenie. Niewielka prawowypukła skolioza lędźwiowa z zaznaczoną rotacją kręgów wzdłuż długiej osi kręgosłupa. Wysokość trzonów i krązków m-kręgowych odcinka lędźwiowego kręgosłupa zachowana. Całkowite wygładzenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej przy bardzo znacznym poziomym ustawieniu k. krzyżowej. Os sacrum acutum.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.