Niewielka rotacja trzonów wzdłuż osi długiej w części górnej

witam,odebrałam dzisiaj zdjęcie rtg kręgosłupa w odc.tH i w opisie jest napisane niewielka rotacja trzonów wzdłuż osi długiej w części górnej.Wysokoś trzonów i przestrzenie międzykręgowe w normie.Proszę o wytłumaczenie mi tego i jakie są wskazania. DZIĘKUJĘ

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Rotacja trzonów kręgów to najczęstsza przyczyna skoliozy. Wskazana jest regularna gimnastyka, pływanie oraz symetryczne układanie obciążenia na kończyny (np. przy noszeniu zakupów, plecaków).