Niewielka rotacja trzonów wzdłuż osi długiej w wyniku RTG kręgosłupa
Witam .Odebrałam opis badania rtg kręgosłupa w odc szyjnym w którym pisze. niewielka rotacja trzonów wzdłuż osi długiej , wygładzenie fizjologicznej lordozy , zaostrzenie tylno górnych krawędzi trzonów , niewielki kregozmyk ku przodowi C2-C3 , szpary miedzykregowe i wyesokosc trzonów w normie.Proszę wytłumaczyć mi co jest grane.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na liczne zmiany o charakterze zwyrodnieniowym zmieniające fizjologiczne ukształtowanie kręgosłupa oraz jego architektonikę wpływającą na prawidłową postawę i ewentualnie powodującą dolegliwości bólowe . Aby przynajmniej w części zatrzymać postęp choroby konieczna jest odpowiednia rehabilitacja - czasami konieczny jest zabieg operacyjny. Proponuję zgłosić się po pomoc do lekarza rehabilitanta.