Niewielki obrzęk ACL bez przerwania jego ciągłości

Proszę o interpretację wyniku MR: Dyskretnie podwyższony sygnał w obrębie ACL bez cech uszkodzenia jego włókien. Reszta więzadeł ok. Co oznacza stwierdzenie " niewielki obrzęk ACL bez przerwania jego ciągłości oraz cechy patella alta rzepki? O czym świadczy obrzęk ACL i czy sam zejdzie czy powinienem coś z tym zrobić? Czy mogę zacząć już biegać, ćwiczyć? Dodam, że kolano boli mnie jeszcze czasem podczas chodzenia - poniżej rzepki oraz bliżej MCL w tym miękkim dole. Uraz był 13.07.2013.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik ten sugeruje iż doszło do nadwyrężenia stawu kolanowego bez jego uszkodzenia. Obrzęk i ewentualne dolegliwości powinny ustąpić z czasem.