Niewielki obrzęk ACL bez przerwania jego ciągłości
Proszę o interpretację wyniku MR: Dyskretnie podwyższony sygnał w obrębie ACL bez cech uszkodzenia jego włókien. Reszta więzadeł ok. Co oznacza stwierdzenie " niewielki obrzęk ACL bez przerwania jego ciągłości oraz cechy patella alta rzepki? O czym świadczy obrzęk ACL i czy sam zejdzie czy powinienem coś z tym zrobić? Czy mogę zacząć już biegać, ćwiczyć? Dodam, że kolano boli mnie jeszcze czasem podczas chodzenia - poniżej rzepki oraz bliżej MCL w tym miękkim dole. Uraz był 13.07.2013.

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Wynik ten sugeruje iż doszło do nadwyrężenia stawu kolanowego bez jego uszkodzenia. Obrzęk i ewentualne dolegliwości powinny ustąpić z czasem.