Niewielki obrzęk ACL w wyniku rezonansu magnetycznego kolana

Proszę o interpretację wyników z rezonansu Dyskretnie podwyższony sygnał w obrębie ACL bez cech uszkodzenia jego włókien. PCL, więzadła poboczne kolana i aparat więzadłowy rzepki o prawidłowych sygnałach i zachowanej ciągłości. Łąkotka boczna tarczowata, bez obecności patologicznych sygnałów. W kłykciu przyśrodkowym kości udowej obszar bezsygnałowy o średnicy 4mm jak w przypadku wyspy kostnej. Co oznacza stwierdzenie" niewielki obrzęk ACL bez przerwania jego ciągłości?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stwierdzenie takie oznacza iż w tym obszarze znajduje się ognisko zapalne wywołujące miejscowy obrzęk.