Niewielki polip w płucu wykryty w bronchoskopii

w trakcie bronchoskopii znaleziono u mnie niewielkiego polipa w prawym płucu.w tk jest on widoczyny tylko w postaci jamy.Badanie histopatologiczne pokazało że jest on polipem typu zapalnego.Nie jestem pewien czy chcę wyrazic zgode na jego usuniecie.Jak często polipy są w płucach pacjentów,bo słyszałem że rzadko?. 2 gdybym nie wyraził zgody na jego wycięcie to jak można by było obserowac czy on rośnie czy jest stały czy może nawet maleje?

Lek. Katarzyna Szymczak

Polipy w płucach są rzadkością, jego obesrwacja moża bybyło prowadzić poprzez powtarzne bronchoskopie, dlatego radziłabym zastanowić się jeszcze nad jego usunięciem.
Pozdrawiam