Niewielki polip w płucu wykryty w bronchoskopii
w trakcie bronchoskopii znaleziono u mnie niewielkiego polipa w prawym płucu.w tk jest on widoczyny tylko w postaci jamy.Badanie histopatologiczne pokazało że jest on polipem typu zapalnego.Nie jestem pewien czy chcę wyrazic zgode na jego usuniecie.Jak często polipy są w płucach pacjentów,bo słyszałem że rzadko?. 2 gdybym nie wyraził zgody na jego wycięcie to jak można by było obserowac czy on rośnie czy jest stały czy może nawet maleje?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Polipy w płucach są rzadkością, jego obesrwacja moża bybyło prowadzić poprzez powtarzne bronchoskopie, dlatego radziłabym zastanowić się jeszcze nad jego usunięciem.
Pozdrawiam