Niewielki wzrost kortyzolu u dziecka z nadwagą

4-letnia córka ma nadwage Wzrost 117 i wazy 36KG Ostatnio byłysmy u dietetyczki z wynikami które zrobiłam sama oraz zapiskami co jada dzien po dniu Jeszcze wczesniej byłam u endrokrynologa dzieciecego Uwaza ze nie jest zle Niby wszystko w normie poza paroma wynikami Wzrost niewielki kortyzolu i niska insulina Jednak do dietetyczki wykonałam wiecej badan na własną reke. i znowy wyniki jak zawsze te same ale DHEA-S ma 42,4 gdy norma jest 19 to ja rowniez zaniepokoiło Bardzo sie martwie .

Niewielki wzrost kortyzolu zdarza się przy nadwadze i nie niepokoi jeśli dziecko jest wysokie. Wzrost 117 cm w wieku 4 lat jest powyżej 97centyla co wyklucza endogenną hyperkortyzolemię, czyli nieprawidłową czynność nadnerczy.
Przy nadczynności nadnerczy pod względem wydzielania kortyzolu jednym z pierwszych objawów jest zahamowanie tempa wzrastania

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, proszę skonsultować córkę w poradni dietetycznej IMiD ( skierowanie od pediatry) lub w Międzylesiu w Warszawie. Sądze, że w Krakowie też będzie poradnia z endokrynologiem i dietetykiem.
Pozdrawiam serdecznie