Niewielkie esowate skrzywienie pogranicza kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego
Proszę o interpretację opisów. Trenuję podnoszenie ciężarów. Bóle występują rano i podczas treningu. Badanie: rtg kręgosłupa lędźwiowego Niewielkie esowate skrzywienie pogranicza kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego. Podejrzenie niespojenia tylnego S1. Fizjologiczna lordoza, wysokości trzonów kręgów i przestrzeni międzytrzonowych zachowane. Badanie 2: rtg kręgosłupa piersiowego Niewielkie esowate skrzywienie kręgosłupa piersiowego. Zaznaczone spłycenie fizjologicznej lordozy.

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W badaniu można doszukać się cech skoliozy czyli bocznego skrzywienia kręgosłupa oraz spłycenia fizjologicznej krzywizny w odcinku lędźwiowym. Zmiany te wymagają wdrożenia odpowiedniego postepowania w tym modyfikacji w zakresie wykonywanych ćwiczeń.