Niewielkie podtorebkowe rozwarstwienie w trzonie łąkotki przyśrodkowej

Niewielkie podtorebkowe rozwarstwienie w trzonie łąkotki przyśrodkowej, poza tym łąkotki prawidłowe, bez widocznego uszkodzenia. Łąkotka boczna w normie. uszkodzenie chrząstki rzepki w części centralnej, z nierównymi zarysami chrząstki. Poza tym chrząstki stawowe bez cech chondromalacji. Struktury kostne w normie, bez obrzęku szpiku. Ilość płynu wewnątrzstawowo nie jest zwiększona. Dół podkolanowy w normie. Niewielka ilość płynu i obrzęk w kaletce podrzepkowej powierzchownej. Józek

Lek. Paweł Baljon

Witam ponownie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy oraz wykonać artroskopię. Doszło do uszkodzenia aparatu wiezadłowego stawu oraz jego ochronnej struktury kostnej.