Niewielkie uwypuklenie krążka międzykręgowego
Mr kręgosłupa szyjnego na poziomie C3-C4 niwielkie uwypuklenie krążka międzykręgowego o szer. do 1,5mm z modelowaniem worka oponowego wym.kanału kręgowego na tym poziomie 11,5mm proszę o interpretację

MĘŻCZYZNA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon